Hoş Geldiniz

 Cumhuriyetimizin  ve Başkent Ankara'nın ilk üniversitesi ve bir üniversiteye bağlı olarak kurulan ilk spor kulüplerinden olan Ankara Üniversitesi Spor Kulübü'nün kuruluşu, tanıtımı, buz sporlarıyla başlangıcımız ile ilgili  bilgileri dile getireceğiz....    

KOORDİNATÖRÜMÜZ

image5

 


 

Prof.Dr.Bülent AKAY

Özgeçmiş için lütfen aşağıdaki web sayfasını ziyaret ediniz.

www.akaybulent.com

Tel: 0530 346 63 55

E-posta: bakay68@hotmail.com 

Kulübümüz

  

Üniversitemiz eğitim hedefleri doğrultusunda; geleceğin mutlu, saygın, huzurlu, kendi ve arkadaşlarıyla barışık, sportif başarı için gerekli değerlere sahip, topluma sorumluluk ve sevgi bağları ile kenetlenmiş, sportif hedeflerini belirleyen ve ona ulaşmak için milli, insani ve etik bilinç ile hareket eden, iletişim becerileri gelişmiş, lider ve takım ruhu için gerekli özellikleri taşıyan sportif zekası gelişmiş bireyler yetiştirmeyi sizlerin inancı ve pozitif destekleri ile gerçekleştirmek isteyen bir üniversite spor kulübüyüz.


Ankara Üniversitesi 1946 tarihinde kurulmuştur. Başkent Ankara’mızın ve Cumhuriyetimizin ilk üniversitesidir. Üniversitemizin spora bakış açısı ve verdiği önem bakımından, kurulduğu tarihinden hemen iki sene (1948) sonra Spor Kulübünün kurulması ile dikkat çekicidir. 


Kulübümüz yıllar itibariyle Başkent Ankara'da spor dallarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması hususunda hep öncü konumda olmuştur. Hemen her branşta milli takımlara sporcu yetiştirmiştir. 1948 yılında kurulan Ankara Üniversitesi Spor Kulübü halen birçok farklı branşlarda faaliyetlerini başarı ile yürütmektedir.


Buz sporları branşında da pek çok ilk yine kulübümüz tarafından gerçekleştirilmiştir.


Ankara Üniversitesi Spor Kulübü Buz Sporları Branşı (ANKÜBUZ) üniversitemizde buz sporlarına gönül verenlerin bir araya gelmesiyle Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Bülent AKAY’ın akademik danışmanlığında  3 Nisan 2007 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. 

image30