Ankara Üniversitesi Spor Kulübü Buz Sporları Branş Koordinatörlüğüne Hoş Geldiniz

Ülkemizin ve Başkent Ankara'ın ilk üniversitesi ve bir üniversiteye bağlı olarak kurulan ilk spor kulüplerinden olan Ankara Üniversitesi Spor Kulübü'nün kuruluşu, tanıtımı, spor eğitimi üzerine akademik  bakış açısı, buz sporları eğitimi hususlarıyla ilgili bilgileri dile getireceğiz....   

Koordinatörümüz

image107

Prof.Dr.Bülent AKAY

 

Özgeçmiş için lütfen aşağıdaki web sayfasını ziyaret ediniz..

www.bulentakay.org

Tel: 0530 346 63 55

E-posta: bakay68@hotmail.com

Başlanğıcımız

ANKÜ Buz Sporları Koordinatörlüğü

image125

  

Üniversitemiz eğitim hedefleri doğrultusunda; geleceğin mutlu, saygın, huzurlu, kendi ve arkadaşlarıyla barışık, sportif başarı için gerekli değerlere sahip, topluma sorumluluk ve sevgi bağları ile kenetlenmiş, sportif hedeflerini belirleyen ve ona ulaşmak için etik bilinç ile hareket eden, iletişim becerileri gelişmiş, lider ve takım ruhu için gerekli özellikleri taşıyan sportif zekası gelişmiş bireyler yetiştirmeyi sizlerin inancı ve pozitif destekleri ile gerçekleştirmek isteyen bir üniversite spor kulübüyüz.

Ankara Üniversitesi 1946 tarihinde kurulmuştur. Başkent Ankara’mızın ve Cumhuriyetimizin ilk üniversitesidir. Üniversitemizin spora bakış açısı ve verdiği önem bakımından, kurulduğu tarihinden hemen iki  sene (1948) sonra Spor Kulübünün kurulması ile dikkat çekicidir.  Kulübümüz yıllar itibariyle Başkent Ankara'da spor dallarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması hususunda hep öncü konumda olmuştur. Hemen her branşta milli takımlara sporcu yetiştirmiştir. 

1948 yılında kurulan Ankara Üniversitesi Spor Kulübü halen birçok farklı branşlarda faaliyetlerini başarı ile yürütmektedir.

Buz sporları branşında da pek çok ilk yine kulübümüz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Ankara Üniversitesi Spor Kulübü Buz Sporları Branşı (ANKÜBUZ) üniversitemizde buz sporlarına gönül verenlerin bir araya gelmesiyle  Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Bülent AKAY’ın akademik danışmanlığında     

3 Nisan 2007 tarihinde çalışmalarına başlamıştır. 

image126

  
 Aynı yıl üniversitemizde öğrencilerimizin bilgilendirilmesi için buz sporları ile ilgili bir tanıtım semineri gerçekleştirilmiştir. Üniversitemizin değişik fakültelerinde açılan stantlarla  topluluk tanıtılmış ve kısa bir süre içerisinde büyük bir öğrenci sayısına ulaşılmıştır.

image127

ANKÜ-Buz Sporları Topluluğu-2007

Spor Eğitimine Bakışımız

Arkadaşlık, takım ruhu, etik değerler ve çevre duyarlılığını önemsiyoruz

image128

Sporcuyu zihinsel ve bedensel yarışma ve müsabakalara hazırlarken, azimli, daha iyisi için çaba gösteren, hileden uzak, rakibine saygılı, takım ruhu ile başarıya odaklanmayı motive ediyor, sporcu yetiştirirken insani, etik ve çevre duyarlılığını önemsiyoruz.

Sporcuları ve velileri sağlık konusunda bilinçlendiriyoruz

image129

Sporcularımız ve velilerimiz sağlıklı beslenme, sporun vücudumuza katkıları, zararlı alışkanlıklardan uzak durulması, anti-doping konuları gibi pekçok hususta dönemler halinde doktorumuz tarafından bilgilendiriliyor.

Spor ile sosyal hayatı birlikte düşünüyoruz

Eğitimin bir bütün olarak ele alınması gerektiği bilinciyle, kulübümüzde spor yapan tüm genç ve çocu

 Eğitimin bir bütün olarak ele alınması gerektiği bilinciyle, kulübümüzde spor yapan tüm genç ve çocuklarımızın diğer yeteneklerini sergileyebilmeleri içinde fırsatlar yaratmaya çalışıyor  ve yeteneklerini sporla birleştirebilmeleri için gayret gösteriyoruz.  

Her sporcu bir cevher olduğunun farkındayız

aea

Her bir sporcunun takıma kattığı değerin farkındayız. Farklıcalıklarımızı bir araya getirerek 

sevinci de üzüntüyü de birlikte yaşamak, engelleri birlikte aşmak ana gayemiz.

Spor disiplinin gerekliliğine inanıyoruz

image130

Spor disiplinin hayat başarısının kilidi olduğuna inanıyor, küçük yaşlarda sporcularımızı güdülüyoruz.

Spor yaparken eğlenmeyi ihmal etmiyoruz

image131

Saha içinde veya dışında spor yaparken severek, eğlenerek mutluluğu paylaşıyoruz.

Sporu Üniversite kültürünün bir parçası olarak görüyoruz

image132

Üniversitemizi Ünilig de temsil ediyoruz. Ankara Üniversiteli gençlerin buz sahalarında müsabakalara katılabilmesi, antrenman yapabilmesi için imkan sağlıyoruz.

Zorlu yolculuğumuzu başarı ile taçlandırıyoruz.

image133

BUZ KAYGAN OLSA DA BİZ  DÜŞMEDEN BAŞARIYA GİDEN YOLU BİLİYORUZ..