Spor Eğitimine Bakışımız

Arkadaşlık, takım ruhu, etik değerler ve çevre duyarlılığını önemsiyoruz

image2

 Sporcuyu zihinsel ve bedensel yarışma ve müsabakalara hazırlarken, azimli, daha iyisi için çaba gösteren, hileden uzak, rakibine saygılı, takım ruhu ile başarıya odaklanmayı motive ediyor, sporcu yetiştirirken insani, etik ve çevre duyarlılığını önemsiyoruz. 

Sporcuları ve velileri sağlık konusunda bilinçlendiriyoruz

image3

 Sporcularımız ve velilerimiz sağlıklı beslenme, sporun vücudumuza katkıları, zararlı alışkanlıklardan uzak durulması, anti-doping konuları gibi pekçok hususta dönemler halinde doktorumuz tarafından bilgilendiriliyor. 

Spor disiplinin gerekliliğine inanıyoruz

image4

 Spor disiplinin hayat başarısının kilidi olduğuna inanıyor, küçük yaşlarda sporcularımızı antrenman, çalışma ve sosyal etkinliklerimzde başlanğıçtan sonuca kadar  güdülüyoruz. 

Sporcu, Veli Kulüp İşbirliği

image5

Sporcu, veli ve kulüp işbirliğinin öneminin farkındayız. Bu amaçla sporcularımızın gelişimi, spor kültürü, sportif beceriler, antrenmanlarımız, yarışmalar gibi pekçok konuda kulüp yönetimimiz, antrenörlerimiz, sporcularımızı bir araya geliyor ve bilgi alışverişinde bulunuyoruz. 

Spor ile sosyal hayatı birlikte düşünüyoruz

image6

 Eğitimin bir bütün olarak ele alınması gerektiği bilinciyle, kulübümüzde spor yapan tüm genç ve çocuklarımızın diğer yeteneklerini sergileyebilmeleri içinde fırsatlar yaratmaya çalışıyor  ve yeteneklerini sporla birleştirebilmeleri için gayret gösteriyoruz.   

Her sporcu bir cevher olduğunun farkındayız

image7

 

Her bir sporcunun takıma kattığı değerin farkındayız. Farklıcalıklarımızı bir araya getirerek sevinci de üzüntüyü de birlikte yaşamak, engelleri birlikte aşmak ana gayemiz.

Sporu Üniversite kültürünün bir parçası olarak görüyoruz.

image8

 Üniversitemizi Ünilig de temsil ediyoruz. Ankara Üniversiteli gençlerin buz sahalarında müsabakalara katılabilmesi, antrenman yapabilmesi için imkan sağlıyoruz. 

Spor ile sanatı harmanlıyoruz.

image9

 Sporcularımıza buz sahası çalışmalarının yanında dans, kareografi, koordinasyon ve kondisyon antrenmanları ile zenginleştirilmiş  gösteri hazırlıyoruz. Gösterimizi buz sahalarında sahneye koyuyoruz. 

Spor bizim için sadece sosyal faaliyet değildir.

image10

Rekabetin sportif kazanıma en büyük katkıyı sağlayacağının bilincindeyiz.Kulüp olarak Ulusal Yarışma ve Müsabakalarda  performans göstererek sporcularımızın kazanımlarını  arttırıyor, yenilerini ekliyor  ve ilgilerini sürekli canlı tutuyoruz. 

image11

Yaptığımız anketler ile sporcularımızın buz sporlarına yönelik ilgi, memnuniyet ve olabilecek sorunlarını tespit ediyor çözüm getiriyoruz. 

Spor Genel Kültürü önemlidir.

image12

 Ülkemizde yetişmiş buz sporları konusunda uluslararası alanda deneyim sahibi antrenör ve hakemlerimizle toplantı yaparak spor genel kültürü konusunda da sporcularımızın bakış açısını genişletmeyi hedefliyoruz. 

image13

Zorlu Yolculuğumuzu Başarı ile Taçlandırıyoruz.

 

BUZ KAYGAN OLSA DA BİZ DÜŞMEDEN BAŞARIYA GİDEN YOLU BİLİYORUZ...